Starostlivosť o šperky

Kryštál Swarovski je citlivý materiál s ktorým je treba zachádzať so zvláštnou starostlivosťou a dodržiavať zásady ochrany výrobku pred poškodením, za ktoré by výrobca nemohol niesť záručnú zodpovednosť. Šperky s kryštálmi Swarovski sú jemnými výrobkami vyrobenými tradičným spôsobom a vsadzovanie kryštálov sa robí ručne. Šperky sú kombinované so striebrom 925/1000 bez obsahu niklu.

Pred čím je potrebné Swarovski šperky chrániť?

Všetky šperky by ste mali nasadzovať až po celkových úpravách. Vyhýbajte sa kontaktu s lakmi na vlasy, parfumami, krémami, chemickými a čistiacimi prostriedkami. Vyhýbajte sa styku s vodou (morskou, chlórovanou), minerálnym prameňom, kúpeľom, kúpaliskám a saune. Šperky Swarovski bývajú na vonkajšie vplyvy naozaj citlivé, nemali by sa vôbec namáčať. Ďalej sa vyhýbajte kontaktom s tvrdými predmetmi, to platí najmä u prsteňov a náramkov Swarovski nosených na rukách. Odporúčame Swarovski šperk zložiť pred spaním, pri sprchovaní a kúpaní.

Ako uchovávať šperky Swarovski?

Šperky je najlepšie uchovávať na tmavšom mieste, v izbovej teplote, kam nedosiahnu slnečné lúče. Odporúčame uchovávať napr. v sáčku, v krabičke alebo v mäkkom púzdre, najlepšie oddelene.

Čistenie strieborných Swarovski šperkov

Čistenie šperkov Swarovski je jednoduché, ale treba byť opatrný vzhľadom k citlivej povahe kryštálu. Šperky je možné čistiť jednoducho pomocou jemného mycieho prostriedku s vlažnou vodou. Jemne pretrieť handričkou a opláchnuť vlažnou vodou. K uchovaniu pôvodného lesku výrobok leštite vhodnou mäkkou utierkou, ktorá nepúšťa vlákna. Nikdy nepoužívajte drsné abrazívne prostriedky a čistiace prostriedky na sklo. 

Pri šperkoch s Swarovski Crystal Pearls je čistenie náročnejšie, perly sa môžu ľahko poškodiť vodou. Je potrebné ich leštiť mäkkou handričkou, ktorá nepúšťa vlákna.

Tmavá vrstvička na povrchu strieborných komponentov sa dá bežne vyčistiť. Môžete použiť čistič striebra, čistiacu handričku, čistiacu vatu na striebro alebo iné pomôcky určené na čistenie striebra. Ak si s vyčistením neporadíte doma, odporúčame zvoliť profesionálne čistenie.

Černanie striebra, resp. oxidácia, je známou chemickou vlastnosťou tohto kovu. Strieborné šperky černajú každému inak, na niekom striebro belie. V podstate to závisí od mnohých faktorov - na "agresivite" potu, zápalu v tele, používanom kréme, parfume, mydle, laku na vlasy a pod.

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.