Swarovski

HISTÓRIA ŠPERKOV SWAROVSKI

Firmu Swarovski založil v roku 1895 Daniel Swarovski (Svárovský), ktorý sa narodil v Českom Jiřetíne, v rodine brusiča.

 

Mal skvelý základ, nakoľko už jeho rodičia vlastnili a prevádzkovali továreň na spracovanie krištáľu v Čechách. Tu začal Daniel svoju kariéru brusiča.

Daniel mal množstvo skvelých nápadov. Už v roku 1883 vynašiel elektrinou poháňaný stroj na brúsenie krištáľov. Stroj bol zaregistrovaný až v roku 1892 a tiež si ho nechal patentovať. Práve vďaka tomuto vynálezu sa dnes môžeme tešiť z nosenia nádherne lesknúcich sa krištáľov Swarovski. V roku 1895 sa presťahoval do Rakúskeho Tyrolska, do mestečka Watenns, za bohatým zdrojom vodnej energie, ktorú potreboval pre svoj vynález na brúsenie krištáľov.

Už v skorých začiatkoch spoločnosti bolo jasné, že spoločnosť bude prosperovať. Aj keď sa zo začiatku zameriaval na výrobu lustrov, netrvalo dlho a krištále sa stali obľúbenou súčasťou šperkov,  a to hlavne vďaka úžasnému lesku a priezračnosti krištáľov. Firme sa darilo stále viac a jej hodnota sa zvyšovala. Daniel vytvoril opticky dokonalý krištáľ a aj dnes sú šperky swarovski stále obľúbené po celom svete.

 

K inováciám prispela v roku 1956 aj nová povrchová úprava AB (Aurora Borealis), ktorá dodáva šperkom efekt polárnej žiary, vyvinutá v spolupráci s Christianom Diorom. Na šperkoch je na spodnej strane vo forme špeciálnej fólie.

V súčasnosti sú šperky  Swarovski veľmi populárne a žiadané u všetkých vekových kategórií. Predstavujú luxus, eleganciu, krásu, a to hlavne vďaka ich úžasnému lesku. Predstavujú majstrovské dielo remeselnej zručnosti zakladateľa Daniela Swarovského.

Firma Swarovski vyrába šperky Swarovski a tiež komponenty Swarovski Elements, ktoré používajú zlatníci a šperkári na výrobu šperkov po celom svete.

Žiaden tovar od výrobcu Swarovski nebol nájdený....

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.